Питання та відповіді

Імплантація - наскільки це боляче?
Процедура імплантації абсолютно безболісна. Відчуття пацієнта приблизно такі ж, як і при будь-якому стоматологічному лікуванні під місцевою анестезією. Установка одного імплантату займає близько 20 хвилин.

Чи відчуватиму я біль після операції?
Відчуття після імплантації можна порівняти з відчуттями після видалення зуба. Зазвичай пацієнт нічого особливого не відчуває. Іноді можливі незначні болі, які швидко проходять.

Скільки мені доведеться ходити без зубів, поки приживуться імплантати?
У ряді випадків можливе виготовлення тимчасових штучних зубів протягом 2-х - 3-х днів після імплантації. Постійні коронки фіксуються до імплантатів на верхній щелепі через 4 - 6 місяців, а на нижній щелепі - через 2 - 4 місяці.

Как и что кушать с имплантами без коронок?
У перші 1.5 місяці після установки імпланту стоматологічні клініки пропонують пацієнтам встановити тимчасові протези у вигляді знімних протезів або пластмасових мостів, з якими можна нормально їсти. Але перші 7 днів, поки заживає післяопераційна рана, звичайно, будуть певний дискомфорт. У цей період краще приймати рідку їжу.

Скільки часу може прослужити імплантат?
Довгостроковість служби імплантату багато в чому залежить від правильно виготовленої ортопедичної конструкції, де враховується співвісність навантаження, величина навантаження, тип кісткової тканини і т.д., а також від правильного догляду після імплантації зубів протягом усього терміну служби (правильна гігієна, регулярні огляди лікаря) . На сьогоднішній день середній термін служби імплантатів складає 15 років і більше.

«Статистичні дані говорять про те, що зубні імплантати можуть служити до кінця життя пацієнта. У залежності від клінічної ситуації коефіцієнт успіху варіює від 90 до 99%. Протези з опорою на імплантати розглядають як природні зуби тому що такі протези аналогічно зубам реагують на різні дії. Погана гігієна призводить до підвищення ризику запалення тканин, що оточують імплантат. Обов'язково регулярне проведення стоматологічного обстеження».
«Фактори ризику у стоматологічній имплантології» 2004
Автори: Франк Ренуар, Бо Ренгерт

Кажуть, імплантати часто відторгаються. Це правда?
У наші часи ймовірність «приживлення» імплантатів складає більше 97%. У випадках, коли імплантат «не прижився», можливе повторне проведення імплантації. Зазвичай, це робиться безкоштовно для пацієнта. Причинами невдалої імплантації можуть бути помилки при плануванні імплантації та протезування або недотримання пацієнтом рекомендацій лікаря.

Чи потрібно доглядати за імплантованими зубами?
Чистота в порожнині рота дуже важлива для того, щоб імплантати служили вам довго. Догляд за імплантатами такий самий, як і за власними зубами - чистка 2 рази на день, використання             флосів. У ряді випадків рекомендується використання іригатора. 1 раз в 6 місяців обов'язково проведення професійної гігієнічної чистки у фахівця. При неналежному догляді за порожниною рота термін служби імплантатів може знизитися.

З чого складається вартість імплантації?
Вартість імплантації складається з трьох складових:
- Вартість самого імплантата;
- Вартість анестезії та інших матеріалів, необхідних для операції по установці імплантата.
- Вартість роботи лікаря по проведенню операції, а також робота зубного техніка, який виготовляє і установка коронки.